به گزارش روابط عمومی هیأت شمیم اهلبیت قمبوان  حجت الاسلام علی اکبر دلدار در مراسم یادواره شهدای «روستای قمبوان» دهاقان عنوان کرد: ما در دوران استثنایی تاریخ زندگی می‌کنیم که نظیر نداشته است،انقلاب اسلامی به فلسفه قیام عاشورا جامه عمل پوشاند زیرا تشکیل حکومت اسلامی یکی از بالاترین آرزوها در طول تاریخ اسلام بوده است زیرا پس از شهادت امام علی(ع) حکومت اسلامی وجود نداشته در حالی که هدف متعالی اهل بیت(ع) تشکیل حکومت بوده است.
وی اظهار کرد:  شهدا این حقیقت را دریافتند که باید در این عصر برای دفاع از دین جان بدهیم این رفتار آنها در حقیقت پیروی از سخن پیامبر اکرم (ص) است که فرمودند هر زمان لازم بود برای دفاع از دین جانبازی کنید.
نماینده ولی فقیه در سپاه شهرضا بیان کرد: جهان و کشورهای مختلف نیازمند حکومت هستند اما از نظر اسلام در حکومت باید امام معصوم (ع) رهبری کند، اگر امام معصوم در رأس امور حکومت نباشد، به جای او افرادی همچون عباسیان و امویان و در عصر حاضر آمریکا اداره امور را در دست می‌گیرند.
حجت الاسلام دلدار گفت: گاهی هم امام معصوم حضور دارد اما باز هم کارها آن طوری که باید بر اساس موازین اسلام اجرا نمی‌شود زیرا افرادی که به عنوان عوامل حکومتی باید ایشان را یاری کنند، دارای روحیات و اخلاق متفاوتی هستند.
وی اضافه کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب در این زمان هم برخی افراد روحیه انقلابی خود را باخته‌اند در حالی که این روحیه تنها ضامن حفظ انقلاب است.
نماینده ولی فقیه در سپاه شهرضا اظهار کرد: افرادی که از بیکاری فرزندان خود گلایه دارند نباید کالای خارجی بخرند، همین عامل یکی از مصادیق خلق حماسه انقلابی است.
حجت الاسلام دلدار گفت: استکبار جهانی هم با اسلام ما مشکل ندارد آنان از روحیه انقلابی و تفکر مبارزه با ظلم مخالف هستند؛ قبلاً مبارزه با ظلم در قالب حکومت تجلی نکرده بود اما امروزه مردم جهان به این باور رسیده‌اند که با حکومت دینی می‌توان در برابر استکبار ایستادگی کرد.
وی با طرح عنوان «مسلمان ناب و مسلمان آمریکایی»، عنوان کرد: مسلمان ناب فردی است که دشمن را باور دارد و او را می‌شناسد اما مسلمان آمریکایی، فردی بی تفاوت است، اگر مسلمانان جهان واقعاً پیرو ولی فقیه بودند استکبار جهانی از بین می‌رفت، اعتقادات و تفکرات مسلمانان متفاوت است اما مسلمان بدون روحیه انقلابی، مسلمان نیست،
نماینده ولی فقیه در سپاه شهرضا اذعان کرد: متأسفانه برخی افراد در کشور که مسئولیتهای مختلفی هم دارند در تلاش برای از بردن روحیه انقلابی در مردم هستند، مردم هم این افراد را به خوبی می‌شناسند.
حجت الاسلام دلداراظهار کرد: مهمترین پیام شهیدان حفظ رویحه انقلابی است، امروزه استکبار جهانی و سران کفر با تشکیل حکومت دینی مخالف هستند، برای تشکیل این حکومت افراد زیادی جان خود را فدا کردند، رهبری هم امروز بارها بر ضرورت حفظ روحیه انقلابی تأکید دارند.
حجت الاسلام دلدار بیان کرد: شهید کسی است که دارای روحیه انقلابی است و در این راه به اندازه‌ای دارای بصیرت است که جان خود را فدا کرده است، امروز هم برخی از بهترین جوانان کشور برای خلق حماسه در سوریه و برای مقابله با تروریستها داوطلب شده‌اند.
وی گفت: افرادی که می‌خواهند روحیه انقلابی و توان دفاعی ما را تضعیف کنند باید بدانند که چنین افرادی  برای ایجاد انقلاب جان خود را فدا کرده‌اند و ما نباید زحمات آنها را از بین ببریم.
روستای قمبوان ۳۴ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که ۱۹ شهید مستقیماً به قمبوان منتسب هستند و ۱۵ شهید اقوام انها در قمبوان ساکن هستند.

dldar