هیأت شمیم اهلبیت (ع) در محرم الحرام سال ۱۳۸۹ه.ش به همت عده ای از جوانان انقلابی و مؤمن تشکیل و کار خود را با برگزاری برنامه های مذهبی شروع نمود این هیأت در سال اول تشکیل با مخالفت عده ای از جوانان قدیم روستا مواجه شد که بعدها مورد پذیرش این عزیزان نیز واقع شد.
هیأت در محرم الحرام سال ۱۳۸۹ همراه با سایر هیأتهای عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در سطح خیابانهای روستا به عزاداری پرداخت که با وجود نبود امکانات لازم تصمیم بر آن شد که کلیه برنامه های عزاداری در یک ساعت مشخص در مسجد حضرت اباالفضل(ع) قمبوان برگزار نمایند. در سال ۱۳۹۰ با توجه به مشکلات و کمبود فضا در مسجد حضرت اباالفضل(ع) تصمیم به مسقف نمودن حیاط مسجد شد که با توجه به نبود بودجه این امر میسر نشد و برنامه های هیأت در همان مکان قبلی برگزار شد.
در عید غدیر سال ۱۳۹۲ با کمک و همراهی روحانی محل جناب آقای شیخ محسن رفیعی و راضی نمودن هیأت امناء مسجد توسط اعضای هیأت شمیم اهلبیت (ع) برنامه عملیاتی مسقف نمودن حیاط مسجد آغاز و در اول محرم الحرام سال ۱۳۹۲ به بهره برداری نسبی رسید و بعد از دهه اول محرم و قبل از آغاز برنامه های دهه آخر صفر تعمیرات آن تکمیل تر شد ولی هنوز نیاز به کمک و مساعدت همشهریان عزیز دارد تا بتوان آن را به صورت کامل تکمیل نمود.
هیأت برنامه های خود در طول سال همراه با هر مناسبت برگزار می نماید که مهمترین آنها به شرح زیر می باشد:
۱- عزاداری دهه اول محرم الحرام هر سال از شب اول تا شام غریبان آقا امام حسین (ع)
۲- عزاداری دهه آخر صفر از شب اربعین تا شام شهادت امام رضا(ع) در این ایام شب جمعه اول برنامه گرامیداشت یاد شهدا با حضور خانواده معزز شهدا برگزار میگردد.
۳- برنامه عزاداری دهه دوم فاطمیه از شب اول ماه جمادی الثانی تا شب پنجم لازم به ذکر است که در شب شهادت با همکاری پایگاههای بسیج خواهران و برادران مراسم تشییع جنازه نمادین برگزار می گردد.
۴- برگزاری جشنهای انقلاب و مناسبت های ملی و مذهبی مختلف با توجه به زمان مناسب آن
۵- قرار است که جلسه هفتگی یا ماهانه برگزار گردد که از شما عزیزان دعوت میگردد با ارسال نظرات خود و اعلام روز مناسب آن ما را یاری نمائید.
۶- با هماهنگی حاج آقا رفیعی قرار است آموزش رایانه و حسابداری در برنامه های هیأت با همکاری کانون ایثار گذاشته شود که جهت این کار نیازمند کمکهای نقدی شما عزیزان می باشیم که میتوانید با شماره ۰۹۱۳۲۷۵۲۵۸۹ تماس حاصل نمائید.