کانون ایثار قمبوان که از ۲۴ آذر ۱۳۶۸ با عنوان کلاس قرآن با حضور آقایان یوسفعلی فخاری، فرهاد حدیدی، عباسعلی حدیدی فرزند نصراله و احسان اله منصوریان شروع به فعالیت نمود.
در سال ۱۳۷۲ کانون اردویی را جهت تشویق و ترغیب جوانان روستا به قرآن و اهلبیت به شهر شیراز برگزار نمود که با استقبال خوبی روبرو شد و پس از بازگشت اعضا از اردو حضور نوجوانان و جوانان در کلاس قرآن بسیار زیاد شد.
شیخ عزیز اله مسیبی در بین مسیر به جمع اعضا و به عنوان مربی در کلاسها حضور داشتند و مسائل و احکام را نیز برای نوجوانان و جوانان مطرح می نمودند.
در سال ۱۳۷۴ با کمک دهدار وقت جناب آقای باقی کانون قرآن قمبوان فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نمود و برنامه های متنوعی را در سطح محل اجرا می نمود در تابستان همان سال اعضای کانون را رایگان به زیارت امام هشتم امام رضا(ع) راهی نمود که باعث تشویق و ترغیب بهتر جوانان و نوجوانان به حضور در برنامه ها و کلاسها شد.
کانون قرآن قمبوان در سال ۱۳۸۶ تحت پوشش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهاقان قرار گرفت و با عنوان کانون فرهنگی و هنری ایثار به شماره ۱۰۰۳۱۵ به ثبت رسید و در این راستا برنامه های خاصی از جمله دوره آموزش احکام، قرائت قرآن، حفظ قرآن، مداحی و… را برگزار می نماید و از مربیان مجربی نیز استفاده می نماید.
جادارد از زحمات آقایان شیخ عزیز اله مسیبی، محمدعلی بازیار، مصطفی حدیدی، محسن دبستانی، روح اله مسیبی، عباس نادری و… که با کانون همکاری داشتند تقدیر و تشکر به عمل آید و اهالی محل نیز با تشویق و ترغیب فرزندان خود به حضور در برنامه های کانون ایثار گام مثبتی در جهت توسعه محل برداریم